Back to All Events

MINEC Study Club: DIGITAL IMMEDIATE POSTERIORS FROM A to Z

MINEC Study Club:
DIGITAL IMMEDIATE POSTERIORS FROM A to Z

16. mai 2024

 

TOIMUMISAEG: 16. mai 2024 kell 17:00-20:00
ASUKOHT: Online
KURSUSE TÜÜP: 1,5h loeng + 1,5h praktiline töö mudelitel
HIND: tasuta

Teame, et hamba eemaldamine toob kaasa olulise luukoe kaotuse, eriti esimeste kuude jooksul pärast ekstraktsiooni. Jung jt. (JCP 2013) uuringute tulemusel väheneb kuue kuu jooksul 43% luuharjaharja laiusest, kui ei rakendata socket preservation või kohese implantatsiooni tehnikat. Dennis P. Tarnow jt. (2014) on tõestatnud, et kõige edukamalt suudame säilitada olemasolevat struktuuri kui:

  • Paigaldame koheselt implantaadi,

  • koos luu siirdamise,

  • koos ajutise krooniga või koos anatoomilise paranemiskruviga.

Seega, tagahammaste piirkonnas on protokolli rakendamise eelduseks põletikuvaba alveool ja implantaadi piisav stabiilsus, mis lubab anatoomilise paranemiskruvi paigaldust.

Koolitusel selgitatakse, kuidas kasutada AnyRidge / Blue Diamond implantaate koos R2Gate suunatud kirurgiaga, et saaksime edukalt rakendada kohest implantatsiooni koos anatoomilise paranemiskruviga molaaride piirkonnas.

Ürituse fookuses:

Kuigi molaaride kohese implantatsiooni efektiivsus on pikalt aruteluteema olnud, on nüüdseks tõestatud, et laiade implantaatide (5.5+) edukuse määr on 6 aastat pärast krooni paigaldamist 97,3%, mis kinnitab selle ravi meetodi õigustatust.

Koolituse käigus omad teadmised, kuidas rakendada edukalt kohest implantatsiooni molaaride piirkonnas ja seeläbi saavutada mitmeid eeliseid 2-etapilise lähenemise ees, sh:

  • luu ja pehme koe mahu säilitamine,

  • parem igeme väljaulatavuse profiil,

  • väiksem trauma,

  • väiksemad kulud,

  • lühem raviaeg.

Õpime lahendama erinevaid olukordi, sh õpime, kuidas koheselt implantaat edukalt paigaldada, kui puudub hamba juurde vaheline septum ja/või implantaati on põskkoopa tõttu võimatu apikaalselt stabiliseerida.

Ürituse formaat:
Õhtu koosneb 1,5-tunnisest loengust, millele järgneb 1,5-tunnine praktiline töötuba mudelitel. Mudelid on spetsiaalselt Dr. Kolovos poolt valmistatud, et praktiseerida kohest implantatsiooni kolmes erinevas olukorras (lai septum, õhuke septum, septum puudub).

Osalemise info:
Kiiremad 20 saavad osaleda tasuta loengul Türi tänava loenguklassis ja teisel on võimalik koolitustest osa saada online vebinari teel.


DIMITRIS KOLOVOS, DDS, MSc Prosthodontics

Dr Dimitris Kolovos sai oma bakalaureusekraadi hambaarstiteaduses (DDS) 2013. aastal Ateena Riiklikust ja Kapodistria Ülikoolist. 2014. aastal võeti ta vastu Ateena Hambaarstikooli proteesimise osakonna magistriõppesse (MSc in Prosthodontics). Alates 2019. aastast praktiseerib ta hambaarstina, keskendudes proteesimisele ja implantoloogiale Dental Wellness Athens kliinikus. Ta peab loenguid nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, keskendudes peamiselt digitaalsetele protokollidele patsientide proteetiliseks ja kirurgiliseks rehabilitatsiooniks. Ta on teadusühingute, sealhulgas Kreeka Proteesimisühingu (GRPROS), Euroopa Proteesimisühingu (EPA) ja Rahvusvahelise Suuimplantoloogide Kongressi (ICOI) liige. Alates 2022. aastast on ta Kreeka Proteesimisühingu (GRPROS) juhatuse liige ja Kreeka Esteetilise Hambaarstiteaduse Akadeemia (HAED) aktiivliige.

Kliinilised juhtumid


Previous
Previous
April 26

Prof. Vygandas Rutkunas - Kuidas tagada proteetika passiivne istuvus

Next
Next
May 17

Densah puuride praktiline kursus