Back to All Events

MINEC Forum VI

  • Eesti Filmimuuseum 56 Pirita tee Tallinn, Harju maakond, 12011 Estonia (map)

MINEC Forum VI

Tallinn, Estonia
10.-11. oktoober 2025


Teadmised. Inspiratsioon. Koostöö.

Meil on hea meel kutsuda Teid osalema MINEC Forum VI-le – kahel päeval toimuvale teaduslikule konverentsile, mis on pühendatud kliiniliste teadmiste arendamisele ning kogemuste vahetamisele implantoloogia valdkonnas.

MINEC Forum VI pakub suurepärast võimalust hambaravispetsialistidele hoida end kursis tõenduspõhiste ravimeetodite, kohese implantatsiooni ning suunatud kirurgia uuenduste, pehmete kudede käsitlemise ning digitaalse töövoo arengutega. Kavas on kogenud rahvusvaheliste ekspertide loengud, mis keskenduvad praktilistele lahendustele igapäevastes implantoloogilistes väljakutsetes.

Miks osaleda?

  • Täienda oma teadmisi kaasaegsest implantoloogiast kliiniliselt ajakohaste ettekannete kaudu

  • Tutvu praktiliste tööriistade ja protokollidega, mida saab igapäevatöös rakendada

  • Arutle raviplaanide, tüsistuste ja ravitulemuste üle mõttekaaslastega

  • Loo kontakte inspireerivas ja professionaalses keskkonnas

Olenemata sellest, kas Sinu fookuses on kirurgilised tehnikad, proteetilised lahendused või interdistsiplinaarne ravi plaanimine – MINEC Forum VI on loodud toetama Sinu pidevat professionaalset arengut implantoloogia valdkonnas.

Kohtumiseni MINEC Forumil!


SÜNDMUSE AJAKAVA

Reede, 10. oktoober (loengupäev)

Toimub Eesti Filmimuuseumis (Pirita tee 56)

  • 8.30 - 9.00 Registreerimine & hommikukohv

  • 9.00 - 9.30 Dr Hassan MaghairehIntelligent Vertical & Horizontal Bone Grafting in Implant Dentistry: Modern Concepts

  • 10.30 - 11.00 Kohvipaus

  • 11.00 - 13.00 Dr Hassan MaghairehComplications of Bone Grafting in Dental Implantology: Biology & Evidence Based Approaches to Minimise the RISK

  • 13.00 - 14.00 Lõuna

  • 14.00 - 14.45 Dr Laurent SersThe Digital Workflow Supporting the Biology, Aesthetic and Function. A Predictable Instantaneous Implant Treatment

  • 14.45 - 15.30 Dr Natalja Kull - “Split-Block Technique: Where are the Limits?

  • 15.30 - 16.00 Kohvipaus

  • 16.00 - 17.30 Dr Gita Zommerfelde-Antipina ja Dr Aleksandrs Antipins - Emerging Evidence and Clinical Decision-Making in Immediate Implantology. Contingency Strategies when Immediate Fails

  • 17.30 - 18.00 Loengupäeva lõpp

Laupäev, 11. oktoober (hands-on)

Toimub Proimplant’i koolitusklassis (Türi 10C, Tallinn)

  • 9.00 - 9.30 Registreerimine & hommikukohv

  • 9.30 - 13.00 Hands-on 1: Dr Hassan Maghaireh Socket Grafting Unlocked: A Step by Step Guide to Overcome Common Mistakes

  • 13.00 - 14.30 Paus

  • 14.30 -17.30 Hands-on 2: Dr Hassan Maghaireh NOVAMag Shield technique for Immediate Placement


1. PÄEV

Contemporary Bone Grafting in Implant Dentistry

Dr Hassan Maghaireh

Rohkem kui kümneaastase kliinilise õpetamise ja personaalse lähenemise edendamisega luuregeneratsiooni valdkonnas käsitleb see loeng implantoloogia uusimaid tehnikaid ja strateegiaid, rõhutades põhimõtet, et "üks lahendus ei sobi kõigile."

Luuaugmentatsioon on kaasaegse implantoloogia kriitiline osa, eriti keeruliste juhtumite puhul, kus esineb märkimisväärne luukadu.

1. osa: Tark vertikaalne ja horisontaalne luusiirdamine implantoloogias – kaasaegsed kontseptsioonid käsitleb uusimaid tehnikaid ravitulemuste parandamiseks, sealhulgas digitaalselt planeeritud allograft-plokke, magneesiumil põhinevaid resorbeeruvaid membraane ja hüaluroonhappega rikastatud siirdematerjale.

Olulised teemad on materjalide valik, bioloogiliste komponentide kasutamine ning täiustatud kirurgilised protokollid, mis soodustavad luu regeneratsiooni ja implantaadi pikaajalist stabiilsust.

Dr Maghaireh jagab kliinilisi kogemusi patsiendi valiku, riskide juhtimise ja strateegiate kohta, kuidas saavutada prognoositavaid ja esteetilisi tulemusi nii lihtsates kui ka keerukamates implantatsioonijuhtumites.

2. osa: Luusiirdamise tüsistused hambaimplantoloogias – bioloogia ja tõenduspõhised lähenemisviisid riski vähendamiseks keskendub bioloogilistele põhimõtetele ja kliinilisele tõendusmaterjalile, mis aitavad ennetada ja hallata luuaugmentatsiooni tüsistusi.

Kuna luusiirdamine on tehniliselt nõudlik protseduur, käsitletakse sessioonis sagedasemaid tüsistusi nii kõva- kui pehmete kudede käsitlemisel ning pakutakse bioloogial põhinevaid ja teaduspõhiseid lahendusi patsiendiriski vähendamiseks ja kirurgiliste tulemuste parandamiseks.

Loeng ühendab ainulaadselt kliinilise kogemuse, akadeemilise teadustöö ja praktilise innovatsiooni, muutes selle oluliseks kõigile kliinikutele, kes soovivad täiendada oma oskusi luusiirdamise ja implantatsioonikirurgia vallas.

Dr Hassan Maghaireh

Suukirurgia ja implantoloogia dotsent, Ulsteri Ülikool – Birmingham; ITI liige | Teaduskomitee juht, BAIRD

Dr Hassan Maghaireh on Ulsteri Ülikooli Meditsiini- ja Hambaravikolledži dotsent (Birmingham) ning Briti Implantoloogia ja Taastava Hambaravi Akadeemia (BAIRD) teaduskomitee juht.

Ta on International Team for Implantology (ITI) liige ja akrediteeritud koolitaja, keda hinnatakse kõrgelt tema tõenduspõhise lähenemise eest implantoloogias.

Dr Maghaireh’l on kõrgtasemel kirurgiline väljaõpe, mille on omandanud Edinburghi Kuninglikus Kirurgide Kolledžis, Manchesteri Ülikoolis ja San Raffaele Ülikoolis Milanos. Ta on avaldanud artikleid eelretsenseeritavates teadusajakirjades ning on ka raamatu Building Better Bone (Quintessence) kaasautor.

Kui ta parasjagu ei õpeta ega esine rahvusvahelistel konverentsidel, juhib ta implantatsioonimeeskonda Leeds Dental Implants & Cosmetic Clinic kliinikus, kus tegeleb keerukate kogukaare taastamiste, siinuse tõstmisprotseduuride ja luuaugmentatsiooni juhtumitega.


The Digital Workflow Supporting the Biology, Aesthetic and Function. A Predictable Instantaneous Implant Treatment

Dr Laurent Sers

See loeng käsitleb digitehnoloogia muutvat rolli esteetilises implantoloogias, rõhutades, kuidas digitaalsed tööriistad – nagu digitaalsed vahatusjäljendid, suunatud kirurgia ja CAD/CAM-süsteemid – aitavad parandada täpsust, prognoositavust ja ravitulemusi. Kuigi need tehnoloogiad muudavad töövoo sujuvamaks ja suurendavad tõhusust, peab nende rakendamine jääma kindlalt bioloogiliste põhimõtete, funktsionaalsete nõudmiste ja esteetiliste eesmärkide raamidesse.

Osalejad tutvuvad erinevate suunatud kirurgia kontseptsioonidega ja nende rolliga virtuaalsete proteesiplaanide täpsel ülekandel kliinilisse keskkonda. Loengus käsitletakse ka seda, kuidas ette näha bioloogilisi ja esteetilisi reaktsioone igas ravietapis – alates planeerimisest kuni lõpliku proteeslahenduseni.

Käsitledes nii võimalikke tüsistusi kui ka nende lahendusi, annab see loeng kliinikutele põhjaliku arusaama digitaalsest implantatsioonitöövoost, et saavutada turvalisemad, prognoositavamad ja kauakestvamad esteetilised tulemused.

Olulised väljundid:

  • Mõistad digitaalse töövoo rakendamist ja eeliseid implantoloogias.

  • Saad teadmised suunatud kirurgia eelistest ja protokollidest.

  • Saad ülevaade sellest, kuidas rakendada digitaalset planeerimist kliinilises praktikas.

  • Omandad teadmised iga digitaalse implantatsiooniravi etapi kohta.

Dr Laurent Sers

DDS, DUI, DUIB
Implantoloog (DGOI) | Digitaalse hambaravi spetsialist

Dr Laurent Sers on rahvusvaheliselt tunnustatud implantoloogia ja digitaalse hambaravi ekspert. Ta on Digital Dentistry Society liige ning endine Computer Aided Implantology Academy asepresident ja juhatuse liige (Prantsusmaa).

Dr Sers on Clean Implant Foundation Prantsusmaa saadik ning kuulub Académie de Chirurgie Guidée juhatusse. Samuti on ta Prantsuse Implantoloogia Assotsiatsiooni (Association Française d’Implantologie) ja International Congress of Oral Implantology liige.


Split-Block Technique: Where are the Limits?

Dr Natalja Kull

Edukas hambaimplantatsioon nõuab sageli tõhusat alveolaarharja augmentatsiooni. Kuigi autogeenne luu on jätkuvalt kuldstandard, konkureerib see järjest enam kaasaegsete luuasendusmaterjalidega.

See loeng keskendub Khoury tehnika rakendamisele erinevates kliinilistes olukordades ning annab osalejatele põhjaliku arusaama bioloogilise luuaugmentatsiooni (BBA) kontseptsioonist.

Kliiniliste juhtumite ja tõenduspõhiste teadmiste kaudu omandavad osalejad oskusi, mis aitavad teha teadlikke otsuseid ning saavutada paremaid kirurgilisi tulemusi luuharja augmentatsiooni protseduurides.

Dr Natalja Kull
Natalja on hambaarst, kes on spetsialiseerunud suu- ja lõualuukirurgiale ning implantoloogiale. Tema peamine fookus on keerukatel luu- ja pehmete kudede rekonstruktsioonidel.

Ta lõpetas Tartu Ülikooli 2013. aastal ning omandas 2018. aastal suukirurgia ja implantoloogia magistrikraadi (MSc) Doonau Ülikoolis Kremsis. Dr Kull on õppinud bioloogilist luuaugmentatsiooni professor Khoury juhendamisel Olsbergis ja dr Zastrow’ käe all Heidelbergis.

Alates 2016. aastast on ta pühendunult spetsialiseerunud luuaugmentatsioonile, kasutades eranditult autoloogset luud. Alates 2019. aastast on ta aktiivne liige ja koolitaja International BBA Academy's.


Emerging Evidence and Clinical Decision-Making in Immediate Implantology. Contingency Strategies when Immediate Fails

Dr Gita Zommerfelde-Antipina & Dr Aleksandrs Antipins

Dr Gita Zommerfelde-Antipina ja Dr Aleksandrs Antipins jagavad uut teaduslikku teavet anatoomiliste paranemiskruvide kohta, samuti oma kogemuspõhiseid teadmisi sellest, miks ja kuidas nad planeerivad kohese implantatsiooni juhtumeid. Lisaks käsitlevad nad, kuidas saavutada optimaalseid tulemusi olukorras, kus kohene implantatsioon ebaõnnestub või osutub võimatuks.

Dr Gita Zommerfelde-Antipina

Dr Gita Zommerfelde-Antipina on kogenud professionaal, kes on spetsialiseerunud proteesimisele ja implantoloogiale. Ta on omandanud kõrgtasemel teadmised proteesimises ja implantoloogias Cambridge Academy of Dental Implantology Ühendkuningriigis.

Teda iseloomustab kaasaegne kliiniline lähenemine ning ta keskendub keerukatele implantatsioonijuhtumitele ja pehmete kudede regeneratsioonile. Lisaks kliinilisele tööle on ta ka kirglik koolitaja, viies regulaarselt läbi koolitusi ja seminare hambaarstidele ning kirurgidele.

Dr Aleksandrs Antipins

DDS, PGDip (Dent Imp)

Dr Aleksandrs Antipins on loomult perfektsionist, keda iseloomustab täpsuse, kaasaegse tehnoloogia ja patsiendikeskse lähenemise ühendamine. Ta on keskendunud esteetilisele hambaravile ja implantoloogiale ning juhib tipptasemel multifunktsionaalset kliinikut.

Tema ravifilosoofia põhineb põhjalikul planeerimisel ja kindlal usul ravitulemustesse – ta usub, et tõeline kliiniline meisterlikkus peegeldub patsiendi mugavuses ja rahulolus.

PILETID

1.PÄEV (loengud) - 350€ EARLY BIRD (kuni 30.06.25), 400€ REGULAR BIRD

Loengupäev toimub Filmimuuseumis


2. PÄEV

Töötubasid viib läbi Dr Hassan Maghaireh

Hands-on 1 - 9.30 - 13.00 Socket Grafting Unlocked: A Step by Step Guide to Overcome Common Mistakes

The Socket Grafting Unlocked workshop offers implant dentists a comprehensive, hands-on experience focused on mastering socket grafting techniques using pig heads. This step-by-step workshop is designed to address and overcome common mistakes encountered in socket grafting at clinical practice. Participants will gain practical skills in atraumatic extraction, flap management, tunnelling technique, graft material selection, and proper membrane placement, suturing and stabilisation. Emphasis will be placed on achieving predictable bone regeneration, optimizing implant site preservation, and preventing complications. Through direct application on pig heads, attendees will refine their surgical proficiency and leave with confidence in performing successful socket grafting procedures.

Hands-on 2 - 14.30 - 17.30 NOVAMag Shield Technique for Immediate Placement

The NOVAMag Shield Technique for Immediate Implant Placement workshop offers implant dentists a hands-on experience in performing minimally invasive implant surgery using pig heads. This course focuses on the innovative NOVAMag membrane (A resorbable, rigid membrane made of Mg), demonstrating how it enhances immediate implant placement by promoting optimal bone regeneration without the need for large flaps even in cases with labial bone plate loss. Participants will learn step-by-step techniques for precise implant positioning, membrane handling, and socket sealing, expanding their treatment indications while preserving soft tissue integrity. Through practical application, attendees will gain the skills and confidence to achieve predictable, aesthetic, and stable results with less invasive surgical protocols.


INFO

TOIMUMISAEG: 10.-11. OKTOOBER 2025

MAKSUMUS:

  • 10. OKTOOBER (loengud) - 350€ EARLY BIRD (kuni 30.06.25), 400€ REGULAR BIRD

Loengupäev toimub Filmimuuseumis

  • 11. OKTOOBER (hands-on) -

9.30 - 13.00 Hands-on 1: Socket Grafting Unlocked: A Step by Step Guide to Overcome Common Mistakes - 366€

14.30 - 17.30 Hands-on 2: NOVAMag Shield Technique for Immediate Placement - 366€

Hands-on toimub Proimplant’i koolitusklassis (Türi 10c)

Keel: inglise

*Early Bird piletid on saadaval kuni 30.06.2025

Pileteid vahendab Fienta müügikeskkond

Pärast registreerumist koolitusel osalemisest loobumine:

  • Vähemalt 4 nädalat enne koolitust - tagastame 100% koolitustasu

  • Vähemalt 3 nädalat enne koolitust - tagastame 50% koolitustasu

  • Alla 3 nädalat enne koolitust - koolitustasu ei tagastata

 
Previous
Previous
June 13

Kaasaegsed rekonstruktiivsed kirurgilised tehnikad hammaste ja implantaatide ümber - Prof Serhat Aslan

Next
Next
October 16

DDS Global Congress 2025